logo

 

OGŁOSZENIE!

Dyrektor Przedszkola nr 16 informuje, że na rok szkolny 2024/2025 rekrutacja dzieci rozpoczyna się od 01.03.2024 r. godz. 10:00 do 18.03.2024r drogą elektroniczną. Należy się zalogować na podanej stronie:

https://przedszkola-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/

Wniosek należy wypełnić i wydrukować idostarczyć do placówki...

logo

UNICEF rozmawiał z dr Lisą Damour, doświadczoną psycholog dla młodzieży, felietonistką „New York Times” i matką dwóch córek, o tym jak stworzyć poczucie normalności w domu w czasach epidemii COVID-19.

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej...

Piękna nasza, Polska cała

Nasza placówka bierze udział w Międzynarodowym Projecie Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

"Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała" jest odpowiedzią na wyjatkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

logopeda

Często rodzice zastanawiają się, czy ich dziecko mówi poprawnie? czy należy zgłosić się do logopedy. Drodzy rodzice, oto kilka wskazówek, które pomogą samemu sprawdzić na jakim etapie rozwoju mowy, znajduje się Państwa dziecko. Jednak, w razie pytań mimo wszystko zapraszam na konsultacje.

logo

Obecnie w edukacji przedszkolnej kładzie się nacisk na nowy styl pracy z dzieckiem. Nauczyciel wspomaga dziecko w indywidualnym rozwoju, traktuje go jak partnera oraz wskazuje, kierunek w jakim rozwój ten może i powinien zmierzać. W tym celu działania edukacyjne nauczyciela powinny być skierowane na stosowanie w pracy z dzieckiem metod...

owoce, warzywa

Jedzenie, jakie spożywają dzieci wpływa na każdy aspekt ich życia: na ich samopoczucie, humor, zachowanie, rozwój, a nawet na zdolność koncentracji. Odpowiednie żywienie jest zasadnicze dla zdrowia dziecka, począwszy od budowania mocnych kości i zębów do należytego rozwoju wewnętrznych organów i ogólnego rozwoju dziecka.

W naszym przedszkolu...

Konkurs „Zaczytane przedszkole”

Zaczytane przedszkole III edycja Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 3 marca 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytane przedszkole” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

logo

 "Przedszkole talentów"