Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie VII

Na zajęciach gościliśmy Panią Dyrektor oraz Rodziców. Tematem zajęć był „Kosmos”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki o ufoludku oraz oglądały zdjęcia kosmonauty i rakiety kosmicznej. Rozpoczęliśmy też przygodę z kodowaniem – budowaliśmy rakietę  z kolorowych kubków oraz układaliśmy ją na macie do kodowania.

 

1 www     2 www

III Konkurs Kulinarny Masterchef Junior pt. „Samo Zdrowie”

Trzecia edycja międzyprzedszkolnego konkursu Masterchef odbyła się przy współpracy Zespołu Szkół Usługowych. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z wielkim z zapałem przygotowali swoje zdrowe przekąski pod okiem uczniów z klas gastronomicznych, które później prezentowali jurorom. Jury brało pod uwagę: wykorzystanie zdrowych produktów, porządek na stanowisku pracy, smak potrawy, estetykę podania oraz pomysłowość przy komponowaniu składników. I tak wśród przygotowanych potraw wyróżniono: „Podwodny świat”, „Deser mango”, „Deser z mascarpone i malinami”, „Kolorowe kanapki”. Było naprawdę smacznie :-) . Zwycięzcom gratulujemy.

 

1 www     5 www

 

 

Fascynujący świat mrówek

W marcu przedszkolaki mogły poznać fascynujący świat mrówek z pasieki Boża Iskierka. Podczas spotkania dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły z bliska prawdziwą królową mrówek , a także oglądały świat mrówek przez specjalne okulary. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zadania wykonują mrówki i ile potrafią unieść pomimo swej niewielkiej wagi i wielkości. Na koniec wszystkie dzieci spróbowały miodu oraz dostały na pamiątkę drobne upominki!

 

1 www     4 www

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie VII

Na zajęciach gościliśmy Panią Dyrektor oraz Rodziców. Tematem zajęć był „Kosmos”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki o ufoludku oraz oglądały zdjęcia kosmonauty i rakiety kosmicznej. Rozpoczęliśmy też przygodę z kodowaniem – budowaliśmy rakietę  z kolorowych kubków oraz układaliśmy ją na macie do kodowania.

 

1 www     2 www

Dzień Babci i Dziadka w gr. IV

W tym wyjątkowym dniu dzieci z gr. IV podziękowały swoim babciom i dziadkom za miłość , uśmiech i troskę dedykowaną piosenką, wierszem i tańcem. Te miłe chwile wspólnie spędzone zostaną w pamięci bardzo długo. 😊

 

4 wwwa     6 wwwa

Warsztaty krawieckie

Dzieci z gr IV wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Usługowych na warsztaty krawieckie. Z wielkim zaangażowaniem projektowały serduszka -niespodzianki dla swoich kochanych babć . Przyszli projektanci wykazali się dużą kreatywnością i powstały niepowtarzalne serduszka 😊

 

6 wwwa     8 wwwa

"Aniołkowe Granie"

09 stycznia br. w Przedszkolu nr 16 Koszałka-Opałka odbył się koncert będący podsumowaniem udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Aniołkowe Granie”. Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Korzenie akcji znajdują miejsce we Wrocławiu z inicjatywy Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej, Przedszkola nr 56 „Niezapominajka” oraz Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Celem projektu jest rozpowszechnianie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, rodziców oraz placówek edukacyjnych. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród najmłodszych chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na los dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.

Koncert zorganizowany w Przedszkolu nr 16 dedykowany był podopiecznym z Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Mali artyści zaprezentowali swoim kolegom z placówki pełniącej rolę pieczy zastępczej świąteczny spektakl „W Aniołkowie”. Po zakończonej części artystycznej nastąpiło uroczyste przekazanie na ręce Pani Iwony Suchorskiej-Kurzawa dyrektor Domu Dziecka w Ostrzeszowie zebranych upominków, które zostały podarowane przez rodziców przedszkolaków. Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność Naszych darczyńców dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok również będziecie z nami.

  

Inicjatorkami ostrowskiej akcji „Aniołkowe Granie” były: dyrektor Przedszkola nr 16 Ewa Gąsiorek, nauczyciele: Agnieszka Goździkowska, Angelika Mocek, Dobrochna Radzik, Alicja Kozal.

 

2 www       3 www

 

„Magia Świąt w grupie III”

Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zawitała na wigilijne spotkanie z rodzicami w grupie III. Wśród zaproszonych gości była obecna Pani Dyrektor Ewa Gąsiorek. Mali artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Było nastrojowo, rodzinnie i radośnie. Przedszkolaki złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Każdy poczuł magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

1 www      3 www

„Rezydencja Świętego Mikołaja"

W grudniu grupa III odwiedziła "Rezydencję Świętego Mikołaja", gdzie dzieci obejrzały spektakl świąteczny. Następnie były gry, zabawy oraz wykonywanie własnych świątecznych świeczek. Na zakończenie przedszkolacy otrzymali „Certyfikat Honorowych Gości Rezydencji Świętego Mikołaja”.

 

     3 www     4 www

 

Spotkanie Świąteczne Maluszków

Dnia 10 grudnia maluszki obchodziły wspólnie z rodzicami spotkanie świąteczne. Dzieci wystąpiły dla swoich najbliższych w krótkiej inscenizacji muzyczno- ruchowej, po której zaprosiły rodziców do wspólnej lekcji ciszy i milczenia zakończonej wspólnym kolędowaniem. Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom drobne upominki. Spotkanie zakończyło się warsztatami, na których wspólnie z rodzicami wykonali świąteczne ozdoby. Największą radość sprawił wszystkim Gwiazdor, który wręczył prezenty.

 

1 www      4 www

 

 

Poznajemy zawód krawcowej

Maluszki odwiedziła mama Pawła, która przedstawił nam informacje o swoim zawodzie, pokazał przybory potrzebne krawcowej do pracy oraz opowiedział jak powstaje ubranie. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak robi formę, kroi materiał oraz zszywa poduszki. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu same wykonując poduszki Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za spotkanie oraz niespodzianki.

 

2 www      3 www