Witaminki, witaminki

Na podsumowanie tygodnia o owocach, grupa VIII zrobiła sałatkę owocową. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce, fartuszki, deski do krojenia i noże. Radości z wykonania i zjedzenia własnoręcznie wykonanej sałatki nie było końca.

 

1 www     2 www

Wizyta gr. IV w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Dzieci z gr. IV odwiedziły Solon fryzjerski i kosmetyczny w celu bliższego poznania zawodu fryzjera i kosmetyczki . Dzieci bacznie obserwowały prace fryzjerki i z chęcią poddały się fryzjerskim stylizacjom . Dziewczynki z wielką radością wybierały piękne kolory lakierów do paznokci i profesjonalnie prezentowały swoje dłonie . Bardzo serdecznie dziękujemy mamie i babci Jasia za miłe przyjęcie dzieci i przybliżenie zawodu fryzjera i kosmetyczki :-)

 

5 www     3 www

Dzień Chłopca gr. VIII

Przedszkolaki z grupy VIII świętowały Dzień Chłopca w bajkolandzie. Po powrocie do przedszkola dziewczynki odśpiewały głośne sto lat chłopcom i podarowały własnoręcznie wykonane laurki.

 

1 www     3 www

Dzieci z grupy IV i V obchodziły uroczyście „Święto Ziemniaka”

Przedszkolacy mięli okazję, wykazać się w zawodach między grupowych, na leśną przejażdżkę w bryczce, oraz nakarmić sarny i daniele. Było ciekawie, inspirująco, a przede wszystkim na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew, zwierząt i oczywiście przyjaciół z grupy własnej i zaprzyjaźnionej.

 

3 www     4 www

 

 

Integracja w Przygodziczkach - “Święto ziemniaka”

Dzieci z grupy II i VI wzięły udział 02.10.2019r. w wycieczce do Przygodziczek - “ Święto ziemniaka”. Miały możliwość zapoznać się z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi i jak trafił do Polski, następnie odpowiadały na pytanie, jakie potrawy można zrobić z ziemniaków. Dzieci kolorowały kolorowanki przedstawiające ziemniaki, brały udział także w konkursach, np. “sadzenie i zbieranie ziemniaków”. Największą atrakcją była przejażdżka bryczką leśnymi drogami. Podczas spaceru po lesie zbierały grzyby. Dzieci w trakcie pobytu poczęstowane zostały herbatką, kiełbasą i pieczonym ziemniakiem z gziką. Na koniec otrzymały upominki. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

2 www     4 www

Gospodarstwo agroturystyczne

Przedszkolaki z grupy VIII udały się do gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Trzcieliny. Dzieci miały okazję zobaczyć kurnik, a nawet podejrzeć jak kury wysiadują jaja. Karmiły gęsi, króliki i świnki morskie. Atrakcją było również ognisko z pysznymi kiełbaskami. Dziękujemy tacie Weroniki za zaproszenie 😊

 

1 www       2 www

IV Przegląd Wieńców i Bukietów Dożynkowych

2 www      5 www

Pierwszy spacer maluszków

Jesienna pogoda zachęciła maluszki z grupy I i VII do spaceru alejkami placu przedszkolnego. W sprawnym poruszaniu pomagał nam wąż, ale trzeba przyznać, iż maluszki sobie doskonale radziły i są wyjątkowo dzielne i odważne. Podczas naszej wyprawy podziwialiśmy jesienne drzewa w kolorowych barwach oraz zbieraliśmy orzeszki do kącika przyrody.

 

2 www      4 www

Dzieci z grupy ll poznają zasady ruchu drogowego

Jesteśmy bezpieczni, zakładamy odblaskowe kamizelki, chodzimy tylko po chodniku i przechodzimy po pasach.

 

1 www      4 www

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym w grupie III

W naszym przedszkolu w grupie III gościliśmy ratownika medycznego – panią Jagodą Wiśniewską. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratowniczka demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca, a najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorki. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

2 www      3 www

 

 

Przedszkolaki w poszukiwaniu jesieni

Przedszkolaki z grupy III powitały jesień wycieczką do pobliskiego Parku Miejskiego. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Miały też okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce, dęby , lipy i klony po liściach i owocach. Przedszkolaki spotkały również w parku kaczki oraz wsłuchiwały się w odgłosy ptasich treli. Najwięcej radości sprawiła im swobodna zabawa wśród miękkich i pachnących liści oraz zbieranie „jesiennych skarbów”.

 

1 www     2 www